Dropshipping İle İnternetten Para Kazanma

Dropshipping İle İnternetten Para Kazanma

Dünyada milyonlarca insan ek gelirini artık internetten sağlıyor. Kimi kendi sitesi üzerinden yapıyor bu işi kimi hazır siteler üzerinden ama sonuç aynı yani herkes internette buluşuyor.
Bu haber 2016-05-14 17:20:31 eklenmiş ve 1373 kez görüntülenmiştir.

Haneden Çalışarak, Ürün Sahibi Olmadan, Stok Tutmadan e-Ticaret Yapmak İster misiniz?

Yaşadığım bir deneyim üzerine size bu internetten kazanç modelini yazmaya karar verdim. Model uçak hobisini çok seviyorum. Uzun vakittir bu işle uğraşırım. Geçtiğimiz günlerde ebay üzerinden bir model uçak motoru satın aldım. Ürünü ebay’den satın almış olmama karşın ürünün kargosu Çin’den gelince hemen anladım. Ürünü satın aldığım satıcı bir DropShipping uzmanıydı.

Başka bir deyişle ürünü satın aldığım kişi aslında bir ürün sahibi değil. Aslında hiç kendine ait bir ürünü yok. Başka bir deyişle yalnızca resimlerle ve yazılarla ürün satıyor. Şimdi ben size bu kişiye nasıl bu kadar kolay para kazandırdığımı anlatacağım.

İnternetten para kazanmanın çok yolu var ilk yapmanız şart olan hangi sistemi kullanacağınız ile ilgili bir karar vermektir. Bu yazıda size dropshipping ile internetten para kazanma sistemini anlatacağım.

Bu sistem ülke dışında da çok yaygın olan bir sistemdir. Bilhassa ebay üzerinden dropshipping ile binlerce kişi para kazanıyor. Şayet sizde bu sistemi kullanıp işi ciddiye alırsanız part time yerine full time yaparsanız, ebay’ın Türkiye şubesi gittigidiyor.com gibi bir site üzerinden çok büyük gelir ele geçirenler arasında kolayca yerinizi alırsınız.

Çok kolay bir sistem olmasının yanı sıra hiçbir zahmeti de yoktur. Oturduğunuz yerden para kazanmak diye buna denir. Dropshipping ile internetten para kazanma sistemi sayesinde bu işi meslek edinmiş olanların bazıları hanelerini büroya çevirerek satışlarını bu şekilde yapmaktadırlar.


Dropshipping nedir?

Dropshipping bir çeşit toptan ücretine perakende satış ile ürün üzerine kendi karınızı koyarak satmaktır. Bu sistem internet ortamında yeni olsa da toptancılar ve tüccarlar arasında asırlara dayanan bir geçmişi vardır. Bildiğimiz e-ticaret ama başkalarının ürünlerini kendi karınızı ilave ederek satıyorsunuz.

Dropshipping sistemi nasıl çalışır?Sistem dört evreden mevcuttur.

1. evre;

Evvela satacağınız ürünlerin bir listesini oluştumakla işe başlıyorsunuz. Oluşturduğunuz bu listedeki ürünlerin resimlerini ve özelliklerini içeren bir satış sayfası oluşturuyorsunuz. Ne kadar ikna edici bir satış sayfası oluşturursanız satış yapma bahtınız okadar yüksek olacaktır. Bu sayfayı ister diğer sitelerde ister kendi online sitenizde yayınlayabilirsiniz. Ancak kolay müşteri bulmak için gittigidiyor.com’da yayınlamanızı tavsiye ederiz.

Not: Başarılı, ikna edici bir satış sayfası oluşturmak ehemmiyetli bir beceridir. Bu konuda GooMass yazarları çok başarılıdır. Eğitimlerde verdikleri “hazır satış sayfası şablonu” harbiden çok stratejik bir yapıdadır. Bir bakmanızı öneririm.


2. aşama;

Biri ürünü satın aldığında ürünün fiyatını gittigidiyor.com aracılığıylaalıyorsunuz. Tabiki ürün alıcıya erişene kadar bu para gittigidiyor’un havuzunda bekliyor.


3. aşama;

Siparişini aldığınız ürünlerinin fiyatını kendi paranızla toptancıya ödüyorsunuz ve ürünün alıcıya erişmesi için, kargo bilgileri bölünmüne kendi adresiniz yerine size sipariş veren alıcının adresini, ismini ve soy ismini ihtiyaç duyulan vaziyetler için bir telefon numarası yazarak, ürünün alıcıya erişmesini bekliyorsunuz.


4. aşama;

Ürün alıcıya eriştikten sonra gittigidiyor.com sizin paranızı hesabınıza yatıyor. Ürün satışından aldığınız paranın toptancıya ait olan bölümünü zati ödemiştiniz. Eline kalan para sizin komisyonunuz oluyor.

Gittigidiyor.com’u nasıl kullanacağınız konusunda olarak buradaki yazıya bir göz atmanızı öneriyorum. Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminin de diğer sistemler gibi avantajları olduğu kadar dezavantajları da olmakta. Biraz bunlardan söz edelim.

Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminin avantajları:

Alıcıya siparişi nasıl göndericem derdiniz yok zira kargo işi ile siz değil toptancı ilgileniyor. Ürünü önce satıyorsunuz sonra müşterinize gönderiyorsunuz. Ürün satılmadan başka bir deyişle alıcı size ödeme yapmadan sizin kendi cebinizden para çıkmıyor. (Gittigiyor üzerinden satıyorsanız ürün alıcıya erişene kadar para havuzda bekler) 

Rastgele bir depo veya dükkâna da ihtiyacınız yok. İlk başlarda tek toptancı ile çalışırken ilerleyen vakitlerde toptancı etrafınızı ve ürün yelpazenizi genişletebilir çeşidi arttırabilirsiniz.


Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminin dezavantajları:

Bu sistemde stok tutamazsınız. Elinizdeki ürünün stok vaziyeti her vakit olmasa da ara sıra sıkıntı yaratabilir. Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminde birde dikkat faktörüz şart olan ehemmiyetli hususlar vardır. Ehemmiyetli olanlarından birkaçını sıralayacak olursak;

rastgele bir bilgiye sahip olmayan yani telefon, adres, firma bilgileri gibi bu sitelerden uzak durmalısınız. Ürünlerin meseleleri, hataları ve arızaları nedeni ile çıkacak iade veya değişim gibi vaziyetlerde zorda kalmamak için anlaştığınız firmanın iade ve garanti koşullarını çok dikkatli okuyun. Her ürünün imitasyonu olduğu gibi bu işi ciddi yapan firmalar kadar onları taklit eden dolandırıcılar da bulunmak lütfen bu tip firmaları daha dikkatli araştırın.

Çalıştığınız firmanın sertifikalarının olmasına özen gösterin. Firma ile anlaşma aşamasına geldiğinizde sözleşmeyi dikkatli bir şekilde inceleyin ki sonra pişman olmayın. Ürünlerinizin ücretlerini belirlerken firmanın sizden keseceği vergi ve gönderim fiyatlarını göz ardı etmeyin. Ürünlerinizin stok vaziyetlerini öğrenmeden satışa sunmayın ve son olarak bu işi çok iyi yapan firmalar veritabanı fiyatı, azalık fiyatı gibi kendi giderlerini karşılamak için cüzi miktarda paralar istemekte. Kimi firmalar ise fiyatsız azalık vermekte. Siz siz olun her önünüze gelene azalık fiyatı ödemeyin önce araştırın emin olduğundan emin olun sonra fiyat ödemeye geçin.


ETİKETLER : internetten para kazan internetten para kazanma yolları kolay para kazanmak para kazanmak evde oturarak para kazan googledan para kazan Dropshipping İle İnternetten Para Kazanma adsense ile para kazanmak sermayesiz pa
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer PARA KAZAN haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Yeşeren Kalem
Anket
En Güzel Yeşeren Kalem Tohumu Hangisi?
Akşam Sefası Tohumu
Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fesleğen Tohumu
Roka Tohumu
Sarmaşık Tohumu
Yeşeren Kalem
© Copyright 2018 OduncuTimi®. Tüm hakları saklıdır. Bu site Oduncu Timi haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. sohbet sitesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA