GittiGidiyor.com’dan Herkes Para Kazansın !

GittiGidiyor.com’dan Herkes Para Kazansın !

Kendinize ait bir ürününüz olmasa bile, Gittigidiyor.com üzerinden başkalarının ürünlerini, sadece fotoğraf ve açıklamalarıyla satarak para kazanın!
Bu haber 2016-05-14 17:08:15 eklenmiş ve 1237 kez görüntülenmiştir.

 

Kendinize ait bir ürününüz olmasa bile,
Gittigidiyor.com
üzerinden başkalarının ürünlerini,
sadece fotoğraf ve
açıklamalarıyla satarak para kazanın!

 

DropShipping sistemini kullanarak bir ürün sahibi olmasanızda gittigidiyor.com üzerinden satış yapıp internetten para kazanabilirsiniz. DropShipping sistemi oldukça kolay bir mantıkla çalışır. Yalnızca ürünlerin resimleri ile Gittigidiyor.com üzerinden satış yapabilirsiniz.

Bu platformda her gün, satıcılar için büyük gelirlerle sonuçlanan binlerce satış yapılır. Sizin için de hala yer var, yarı vakitli para kazanmak isterseniz veyahut tamamiyle gün boyu iş hemen yanı başınızda.

Evden Çalışarak, Ürün Sahibi Olmadan, Stok Tutmadan e-Ticaret Yapmak İster misiniz?

Nasıl başlayacaksınız?

Sizi PowerSeller statüsüne getirecek işi nasıl kuracaksınız? Deşarj olun – Öğrenmek üzeresiniz.

Çok kolay bir mantıkla anlatmak gerekirse;

* Öncelikle yapmanız şart olan müşteriye sunacak alaka çekici bir ürün bulmaktır. Armağanlık eşyalar veya kozmetik ürünler. Hangi ürünlerin daha çok sattığını araştırırsınız.

* Bu ürünün resimlerini ve izahlarını gittigidiyordaki dükkanınızda yayınlayın ve satışa sunun.

* Birisi bu üründen sipariş verdiğinde, sizde direk üreticinin sitesinden kendi isminize sipariş oluşturacaksınız.

* Üretici sitesinden oluşturduğunuz siparişin parasını ödeyip, kargo adres bölümüne gittigidiyor.com’daki müşterinizin adresini yazacaksınız.

* Ürün size değil, direk müşterinizin adresine gidecektir.

* Satın aldığınız üretici ücreti ile, sizin sattığınız ücret arasındaki fark sizin karınız olacaktır.

Haneden çıkmadan, bilgisayarınızın başında komisyon kazandınız. Bu para kazanma sistemine dropshipping diyoruz. Dropshipping sistemini dünyada binlerce insan kullanıyor. Bilhassa Ebay’da binlerce bu işi yapan aza var. Yalnızca gittigidiyor değil, sahibinden.com gibi sitelrdende aynı şekilde internet üzerinden para kazanabilirsiniz.


Geçtiğimiz günlerde ebay üzerinden bir model uçak motoru satın aldım. Ürünü ebay’den satın almış olmama karşın ürünün kargosu Çin’den gelince hemen anladım. Ürünü satın aldığım satıcı bir DropShipping uzmanıydı.


Gittigidiyor ve Dropshipping sistemi nasıl çalışır?


Sistem dört mertebeden mevcuttur.


1 İlk olarak satacağınız ürünlerin bir listesini oluşturun. Sonra bu listedeki ürünlerin resimlerini ve ayrıntılarını içeren bir sayfa hazırlıyorsunuz. Ne kadar ikna edici bir sayfası hazırlarsanız satış yapma talihiniz o denli fazla olacaktır. Bu sayfayı ister diğer sitelerde ister kendi sitenizde yayınlayabilirsiniz. Lakin kolay müşteri bulmak için gittigidiyor.com’da yayınlamanızı tavsiye ederiz.

Not: Başarılı, ikna edici bir ürün sayfası oluşturmak çok ehemmiyetli bir beceridir. Burada biraz pazarlama yeteneğinizi kullanın. Bu konuda GooMass eğitim seti (goomass.com) yazarları çok başarılıdır. Eğitimlerde verdikleri “hazır satış sayfası şablonu” sahiden çok stratejik bir yapıdadır. Bir bakmanızı öneririm.

2 Bir müşteri sizin ürünlerden birini satın aldığında, ürünün fiyatını gittigidiyor.com aracılığıyla alıyorsunuz. Ancak ürün kargosu müşteriye erişene kadar bu para gittigidiyor’un havuzunda bekliyor.

3 Siparişini aldığınız ürünlerinin fiyatını kendi paranızla toptancıya ödüyorsunuz ve ürünün alıcıya erişmesi için, kargo bilgileri bölünmüne kendi adresiniz yerine size sipariş veren alıcının adresini, ismini ve soy ismini ihtiyaç duyulan vaziyetler için bir telefon numarası yazarak, ürünün alıcıya erişmesini bekliyorsunuz.

4 Ürün müşteriye eriştikten sonra gittigidiyor.com paranızı hesabınıza yatırıyor. Ürün satışından aldığınız paranın toptancıya ait olan bölümünü zati ödemiştiniz. Elinizde kalan para sizin kazancnız oluyor. Güle güle harcayın.


Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminin de diğer sistemler gibi avantajları olduğu kadar dezavantajları da olmakta. Biraz bunlardan söz edelim.

Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminin avantajları:

Alıcıya siparişi nasıl göndericem derdiniz yok zira kargo işi ile siz değil toptancı ilgileniyor. Ürünü önce satıyorsunuz sonra müşterinize gönderiyorsunuz. Ürün satılmadan başka bir deyişle alıcı size ödeme yapmadan sizin kendi cebinizden para çıkmıyor. (Gittigiyor üzerinden satıyorsanız ürün alıcıya erişene kadar para havuzda bekler) 

Rastgele bir depo veya dükkâna da ihtiyacınız yok. İlk başlarda tek toptancı ile çalışırken ilerleyen vakitlerde toptancı etrafınızı ve ürün yelpazenizi genişletebilir çeşidi arttırabilirsiniz.

Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminin dezavantajları:

Bu sistemde stok tutamazsınız. Elinizdeki ürünün stok vaziyeti her vakit olmasa da ara sıra sıkıntı yaratabilir. Dropshipping ile internetten para kazanma sisteminde birde dikkat faktörüz şart olan ehemmiyetli hususlar vardır. Ehemmiyetli olanlarından birkaçını sıralayacak olursak;

rastgele bir bilgiye sahip olmayan yani telefon, adres, firma bilgileri gibi bu sitelerden uzak durmalısınız. Ürünlerin meseleleri, hataları ve arızaları nedeni ile çıkacak iade veya değişim gibi vaziyetlerde zorda kalmamak için anlaştığınız firmanın iade ve garanti koşullarını çok dikkatli okuyun. Her ürünün imitasyonu olduğu gibi bu işi ciddi yapan firmalar kadar onları taklit eden dolandırıcılar da bulunmak lütfen bu tip firmaları daha dikkatli araştırın.

Çalıştığınız firmanın sertifikalarının olmasına özen gösterin. Firma ile anlaşma evresine geldiğinizde sözleşmeyi dikkatli bir şekilde inceleyin ki sonra pişman olmayın. Ürünlerinizin ücretlerini belirlerken firmanın sizden keseceği vergi ve gönderim fiyatlarını göz ardı etmeyin. Ürünlerinizin stok vaziyetlerini öğrenmeden satışa sunmayın ve son olarak bu işi çok iyi yapan firmalar veritabanı fiyatı, azalık fiyatı gibi kendi giderlerini karşılamak için cüzi miktarda paralar istemekte. Bir takım firmalar ise fiyatsız azalık vermekte. Siz siz olun her önünüze gelene azalık fiyatı ödemeyin önce araştırın emin olduğundan emin olun sonra fiyat ödemeye geçin.

Yalnızca bilgisayarınız ve internet paketiniz / hesabınız ile internette kendi işinizi kurun!

Önceden internetten hiç satış yapmadıysanız, satış yapmanın nasıl bir şey olduğunu hissetmek için ihtiyacınız olmayan bir şahsi eşyanızı açık arttırmaya sunarak satın. Önce nasıl bir iş ayarlayacağınıza karar vermeniz gerekir. Elbette istediğiniz her şeyi satabilirsiniz, fakat kendinize bir isim yapmak istiyorsanız, belli tip ürünleri satmak tanınmanıza yardımcı olur.

Bu ürün çeşitliliğinizin çok az olması gerektiği mananını taşımaz; tam aksine çok geniş bi yelpazeniz olabilir. Sözgelimi, oyuncak satabilirsiniz – aynı şeyi ikinci defa satmamak için aylarca bekleyen çok fazla kişi var. Sizinse popüler ürünler bulmanız gerekiyor ve bu ürünler, GittiGidiyor’un gelişmiş arama özelliği kullanılarak ürünün ne olduğu ve ne kadar olduğuyla alakalı yapılacak olan araştırmalara değmeli.

Sözgelimi, diyelim ki bilgisayar oyunu satmaya karar verdiniz. Dropshipping sistemi ile satabileceğiniz onlarca bilgisayar oyunu var; ama hangisinin satılacağını bilmezseniz, yanlış ürünlerle çok zaman kaybedebilirsiniz. Sonlanmış listeleri araştırarak hangi ürünlerin meblağlı bir şekilde satıldığını ve sizin için en iyi kazanç sağlayacak olanın hangisi olduğunu görebilirsiniz.

Evet – Artık, nelerin satın alınacağını biliyorsunuz. Şimdi onları nereden alacağımızı bulmamız gerekiyor. Hiçbir satıcının, kendi stoklarını nasıl ele geçirdiğini söylememesinin sebebi, bunun işin anahtar noktalarından biri olmasıdır. En iyi kaynakları bulmak için birazcık ayak işi yapmanız gerekiyor.

Burada şundan da söz etmeliyiz ki, stok için başlıca iki kaynak var – toptancılar ve komisyoncular. İkisinin de avantaj ve dezavantajları var; fakat bunlar hangisini seçenek ettiğinize bağlı.

Komisyoncular, sizin için stoğu ellerinde meblağlar, zira müşterinizden bir ürün için ödeme aldığınızda aslında onlara da ödeme yapmış oluyorsunuz. Bu düzene katılmak için başta bir fiyat ödemeniz gerekebilir. Şayet bir veyahut iki toptancıyla birlikte bu yola çıkmak istiyorsanız, stok satın almak için bir yere ihtiyacınız olacak; ve bu arada satın alacak paraya. Bu; satılmayacak bir stoğu satın alabileceğinizden, beraberinde daha fazla riziko getiriyor; fakat siz bir şey sipariş vermeden önce bizim çoktan yapmış olduğumuz bitirmiş liste kontrol stratejisi, buradaki rizikosu asgariye indiriyor.

Evet, bu kaynakları nereden bulacağımıza dönelim. Şayet satmak için kafanızda belirli bir ürün varsa, yapacağını en kolay hareket ürünün paketleme bilgilerinden, satıcının ismini bulmak. Böylelikle onların internet sitelerini kontrol edip başka nelerle uğraştıklarını görebilirsiniz.

Bir diğer metot de, istediğiniz şeyleri Google üzerinden aratmaktır. Bu kulağınıza, doğru olamayacak kadar kolay gelebilir ve aslında bunu yapmak, bir hayli insan bunu yapmayı düşünmez. Bu biraz, ya kazan ya kaybet gibi olabilir; ama bu şekilde mükemmel toptancılar bulmak olasıdır. Zaman geçtikçe, stoğunuz için faydalı kaynaklar oluşturabilecek bir toptancıdan başlayarak ürün düzeyinizi yükselterek büyümeye başlayabilirsiniz.

Geçmişinizi yapmak, iyi bir satıcı olmanın ehemmiyetli bir parçasıdır ve skorunuzu ne kadar yüksek meblağsanız o kadar iyidir. Ve skorunuz ne kadar hızlı tırmanırsa, PowerSeller statüsüne ulaşmanız o kadar kısa zamanda olur.

PowerSeller simgesi, GittiGidiyor ve eBay satıcıları arasında büyük ödüllerle mükâfatlandırılır ve buraya erişmek için göstermeniz şart olan gayretin beş evresi vardır. Birincisi Bronz dur, buraya erişmek sandığınızdan çok daha kolay olabilir. PowerSeller a ulaşmak için kendinize bir hedef koyduğunuzda, şayet ürün düzeyinizi yükselterek ücretinizi kademeli olarak artırırsanız, çok kısa vakitte hedefinize erişirsiniz. Mükemmel bir başlangıç yaparsanız bunu yalnızca üç ayda muvaffak olursunuz ve bu, muvaffak olmak için şart olan asgari müddettir.

Bir hayli satıcının GittiGidiyor.com üzerinde kendi dükkânları vardır; fakat ilk başta buna gerek yoktur. Aslında; yalnızca seçilmiş ürünler konulduğu için boş kalmasındansa, dükkân açmadan önce, stoğunuzun iyi bir düzeye erişmesini beklemek daha iyidir.

Üzerinde düşünülecek son şey de satacağınız ürünlerin ücretleridir. 50 TL – 100 TL arasında satışa çıkardığınız yüz değişik üründen bir miktar kazanırsınız; fakat 5 TL – 10 TL arasında satışa çıkardığınız yüz değişik ürünün getireceğinden daha fazla kazanamayabilirsiniz.

Gittigidiyor.com’da gerçek başarıyı ele geçirmek için, neleri satmaktan hoşlandığınızı ve neleri daha fazla satabildiğinizi deneyim faktörü gerekiyor. Daha büyük kazancı olur diye, daha pahalı ürünleri satın almayın. Kendi kararlarınız doğrultusunda hareket edin, en büyük muvaffakiyet deneyimini bu şekilde elde edersiniz.

Her şeyden ehemmiyetlisi, başarılı bir iş kurmanın vakit alabileceğini unutmayın; fakat şayet eBay da gerçek başarıyı kazanmayı kafanıza koyduysanız, bu yolculuktan hoşlanmalısınız. Yukarıda anlatılanların hepsi ayrı olarak ebay için de geçerlidir.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer PARA KAZAN haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Yeşeren Kalem
Anket
En Güzel Yeşeren Kalem Tohumu Hangisi?
Akşam Sefası Tohumu
Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fesleğen Tohumu
Roka Tohumu
Sarmaşık Tohumu
Yeşeren Kalem
© Copyright 2018 OduncuTimi®. Tüm hakları saklıdır. Bu site Oduncu Timi haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. sohbet sitesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA