Özgecan Aslan'ın öldürülen katilinin annesi konuştu: Karşımıza geçip 'oh rahatladım' derdi

Özgecan Aslan'ın öldürülen katilinin annesi konuştu: Karşımıza geçip 'oh rahatladım' derdi

Bu Haberi Aşağıdaki "SOSYAL PAYLAŞIM" Linkleri ile Paylaşabilirsiniz
Bu haber 2016-11-27 16:49:52 eklenmiş ve 1015 kez görüntülenmiştir.

Özgecan Aslan'ın cezaevinde öldürülen katili Suphi Altındöken'in annesi konuştu, "Neremize geldiği fark etmeden vurup, karşımıza geçip “Oh rahatladım” derdi." dedi.


Özgecan Aslan cinayetini işleyen katil Ahmet Suphi Altındöken, kaldığı cezaevinde öldürüldü, babası ise yaralandı fakat kurtuldu. Katil Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi için günlerce mezar arandı fakat temin edilemedi. Günlerce cenazesi gömülemeyen katil Ahmet Suphi Altındöken'in annesi Naciye Tan, yaşadığınu anlattı. Katilin Kız kardeşi ise "Bizleri canımız çıkana kadar döverdi. Geceleri siren sesi ya da üstümüze su dökerek uyandırırdı" dedi.

Ahmet Suphi Altındöken'in kendisini de dövdüğünü söyleyen katilin kız kardeş "Neremize vurduğunu fark etmeden vurup karşımıza geçip 'oh rahatladım' derdi" dedi.

 

-Cinayetten nasıl haberiniz oldu? 

Kötü olaydan 2 gün geçtikten sonra jandarma aracılığıyla neler olduğunu öğrendik. Söylenenlerin bu kadar derin olmasına kendimizi inandırmak istemiyordum. Olaydan sonra işe devam etmek zorunda kaldım. Canınız acısa da müşteri geldiği an başka bir kişiliğe giriyorsunuz. Akşam herkes çekilince canım o kadar çok yanıyordu ki... Bir hayat gitmiş. Yeni hayatta herkes bana yabancı. Attığım adım dahi tam değil, boşluktayım. Kimseye bir şey anlatamıyordum. Sokakta bakışlarıyla “O kadın” diyorlardı. Hiç kimseye bir şey söylemeye hakkım yok. İşyerim daha önceki Ankara yolundaydı.“Acaba kamyonun altına mı girsem” diyordum. Sonra “Bana çarpana yazık olur” diye yapamadım. Beynim o kadar kalabalıktı ki. Sabah uyanıp kendimi çimdikliyordum. Düşte olmak benim için daha iyiydi. Hiç uyanmak istemiyordum.

Suphi’nin cinayet işlediğini duyunca kendinizi sorguladınız mı? Onu iyi yetiştiremediğinizi düşündünüz mü? 

Benim de hatalarım olmuştur. Çocuklarımın yanında dövüş etmeseydim belki bu hale gelmezdi. Bir ömür verip yetiştiriyorsunuz, elinizde kocaman bir sıfır kalıyor.

 SPONSOR FİRMAMIZI ZİYARET EDİNİZ


Şiddet görüyor muydunuz?

 O konuyu hiç açmak istemiyorum. Yaşandı bitti. 2009’da ayrıldım. Kızımın üniversite imtihanından bir gün önceydi. Eşya almadan çıkmıştım o haneden. Küpelerimi satıp yol parası yaptım. Kızımı okula yazdırmaya götürdüm. Çok şükür kızım okudu.

Problemli bir çocuk muydu? 

Ortaokula kadar ona ‘süt çocuğu’ derlerdi. Boyu kısaydı. Bunu kompleks yapardı. Problemleri vardı.

Kaçıncı sınıfa kadar okudu? 

Lise 1’de ayrıldı. Günlerce ağladım. Saklıca rapor aldık. Vazgeçer de okula döner diye. Babası kuyumcuydu, ona güvendi. Biz daha ayrılmadan babasının işleri kötüye gitmeye başladı. Orayı satıp, taksitle otobüs aldı.

‘17 YAŞINDA KAZA GEÇİRDİ SONRA BÖYLE OLDU’

Suphi’nin şiddet eğilimi ne vakit başladı? 

17 yaşında feci bir motor kazası geçirdi. Kafası ağır hasar aldı. Günlerce hayat biriminde kaldı. Kafatasındaki bir kemiğini çıkarıp platin taktılar. İki sefer ağzından operasyon geçirdi. İkinci operasyon olduğunda doktoruyla anlaştım, “Suphi’ye psikolojik rehabilitasyon görmesi gerektiğini söyleyin” diye konuştu. Kazadan sonra davranışları değişmişti. Saldırganlaştı. Normal bir hareketi yoktu. Akşamları kızıma ve bana su sıkıyordu. Gece üstümüze ışıldak tutuyordu. Şiddet uygulayıp “Oh be” diyordu. Bir gün sırf sigarası yok diye darbe aldım. Savcılığa dahi gittim. Bize şiddet uyguladığını söyledim. “Yapabileceğimiz bir şey yok. Polis zoruyla beyaz önlük giydirip götürmeniz gerekiyor” dedi. Onu yapamadım. Keşke yapsaydım.

Bu hallerini yalnızca kazaya mı bağlıyorsunuz?

 17 yaşına kadar bana şiddet uygulamayan bir insan kazadan sonra şiddet uygularsa ben bunu kazaya bağlarım.

Önceden eşiniz sizi döverken Suphi’nin izlediğini söylemiştiniz. 

Ben şiddet görürken o titreyerek izlerdi. Her şey gözü önünde oluyordu.

BANA EZİYET ETTİLER

Cezaevinde vuruldu. Cenazesini 5 gün süresince gömemediniz... 

Cenazeyi gömdürmeyerek, bitmiş bir hayatla dövüş ederek aslında ona değil bana eziyet ettiler. Ezilmiş bir canlı düşünün. Defaatle üzerinden arabayla geçtiler...

KIZ KARDEŞİ: ‘ÖZGECAN’IN BABASI GİBİ BİR BABAM OLMASINI İSTERDİM

’Kardeşin nasıl biriydi? Annen şiddet eğilimini kazaya bağlıyor... Kaza tetiklemiş olabilir fakat içinde eğilimi vardır. Suphi’nin bizim açımızdan doğru yoldaymış gibi gözükmesini istemiyorum. Benden iki yaş büyük olduğu için babamın şiddetine benden daha çok şahit olmuş. Zor zamanlar geçirmiş olabilir. Yeğenim için şükrediyorum. O da şiddet eğilimli bir babayla büyüyecekti ve belki de şiddete eğilimli olacaktı. Herkes Suphi’nin kaza yüzünden böyle olduğunu söyledi.Bunu ona da duyurdular. O da şımardı. Gittiği okulun ve Fatih’in (Cinayete yardım eden suç ortağı Fatih Gökçe) tesiri çok oldu. Belki de suçlayacak birilerini arıyorum. Kendimle savaşıyorum...

‘BİZİ ÖLDÜRESİYE DÖVERDİ’

Sana da şiddet uyguluyor muydu? Bunu betimlemek çok zor geliyor. Bir erkeğin kadına vurması başkadır. Erkekle erkeğin dövüşü başkadır. Onda öyle bir ayrım yoktu. Neremize geldiği fark etmeden vurup, karşımıza geçip “Oh deşarj oldum” derdi.

GECELERİ ÜZERİMİZE SU SIKARDI

Geceleri siren sesiyle veyahut üzerimize su dökülerek uyanırdık. Sabaha kadar uyumazdı. Mağlubiyete tahammülü yoktu. Oyun oynarken onu yenersem dayak yerdim. Balanssızdı ama aklı başındaydı. Sebepsiz çok dayak yedik. Üniversiteye hazırlanırken sesli ders çalışıyordum. Annem odama geldi. Telefonla konuştuğumu zannetmiş. Anneme “Git başımdan” deyip masayı ittim. Suphi bağırtıya geldi. Beni dövmeye başladı. Annem ağabeyime “Vurma ona” deyince de annemi dövmeye başladı. Kapıları kapattı. O gün canımızı kurtarıp o haneden kaçtık. Zira ölüme gidiyorduk...

DUYUNCA DAYAKTAN ÖLDÜRMÜŞTÜR DİYE DÜŞÜNDÜM

Özgecan’ın başına gelenleri duyunca sen ne düşündün? Kardeşimin hiddetini iyi biliyorum. Duyunca dayaktan öldürmüştür diye düşündüm. Ben can vermedim zira onun dayaklarına dayanıyordum. Alışmak da iğrenç bir şey... Özgecan belki de hayatı boyunca babasından dayak yememişti. Bizi o kadar dövdü ama kendimizi müdafaa etmek için ona bir kere bile vurmuşluğumuz yok. Başımıza ne geleceğini biliyoruz. Belki Özgecan direnmiştir, o da daha da çıldırmıştır.

KEŞKE BABAM DA CAN VERSE DEDİM

Öldürüldüğünü duyduğunda ne hissettiniz? Keşke babam da can verse dedim...

‘ÖZGECAN’IN AİLESİYLE MÜZAKEREYİ ÇOK İSTEDİK’

Özgecan’ın ailesiyle müzakereyi tecrübe ettiniz mi? Benim baba eksikliğim vardı. Onun babasına imrenerek baktım. Öyle bir babasının olması ne mutlu! Bizim başımıza böyle bir şey gelseydi benim babam böyle yüce bir reaksiyon veremezdi. 

Anne: Çok istedim. Acılarını dindiremezdim fakat ziyaret etmeyi çok istedim.

 
Haber Röportaj: Habertürk'ten Kübra Par
Haber Ana Link  :  Tıkla

ETİKETLER : Özgecan Aslan Özgecan Aslan'ın katili Özgecan Aslan'ı öldüren katilinin annesi konuştu: Karşımıza geçip 'oh rahatladım' derdi Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Yeşeren Kalem
Anket
En Güzel Yeşeren Kalem Tohumu Hangisi?
Akşam Sefası Tohumu
Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fesleğen Tohumu
Roka Tohumu
Sarmaşık Tohumu
Yeşeren Kalem
© Copyright 2018 OduncuTimi®. Tüm hakları saklıdır. Bu site Oduncu Timi haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. sohbet sitesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA