AKP' nin Ekmek Teknesi - MAĞDUR EDEBİYATI!

AKP' nin Ekmek Teknesi - MAĞDUR EDEBİYATI!

Bu Yazıyı Aşağıdaki "SOSYAL PAYLAŞIM" Linkleri ile Paylaşabilirsiniz
Bu haber 2016-11-22 12:27:40 eklenmiş ve 2317 kez görüntülenmiştir.

Sloganlar hep aynı; Halkların kardeşliği, özgürlük, adalet, eşitlik. Senelerce devletin terör politikalarına maruz kaldIk, asimile edildik, devlet eli ile soykırımlar, katliamlar yapıldı vs vs..

 

Bu ve buna benzer cümlelerin sahipleri sözde Kürt halkının temsilcisi olduğunu iddaa eden şahsiyetler... Toplumsal etki altında kalarak gözlerini, kulaklarını, düşünme yetilerini kaybeden insanlar! bu önemli şahsiyetlerin nutuklarını dinlediği zaman oturur, cocuk misali ağlar. Hatta kendi bile belki inanamaz "ulan ne çekmişiz be! " der içinden. Algı yönetimi işte böyle birşey. Önce birilerine mağdur olduğunu inandırırsın, sonra o birilerine beni temsilcin seç seni en iyi ben temsil ederim dersin. Sonra milletin Meclis'ine gider maaşını alır, 5 yıllık Meclis çalışmalarında seni seçen halk için hiçbir adım atmaz. Mağdur olduğuna inandırmak adına köy, ilçe, mahalle şehir isimlerinde değişiklik icin kanun teklifinde bulunursun, terörle mücadele yasasında esneklik talep edersin ama is olanakları olmayan halka, kredi ödemekten belini doğrultamayan çiftçiye, sağlık konusunda orta çağ dönemini yaşayan vatandaşa 1 derecede önem arz eden hiç bir konuda destek olmazsın onun sıkıntılarını beklentilerini o mecliste gündeme getirmezsin.

 SPONSOR FİRMAMIZI ZİYARET EDİNİZ


Bugün önümüze getirilen bu çözümsüz vaka'nın kaynağı iste budur. Ortada mağduriyet degil sokak edebiyatı ile "DİLENCİLİK" vardır. Mağduru oynarsın ama karşındaki insanlardan daha iyi durumdasındır! Tıpkı dilenciler gibi.

 

Adalet, özgürlük, eşitlik, insan hakları kavramlarını cümle içinde çok güzel kullanırsın mesela ama iş bunları temsilcisi olduğun halkın günlük yaşamına endekslemeye geldiği zaman hiçbir şey yapamazsın. Kadınlar köle gibi, kız çocukları okutulmamakta söz hakları yok, zorla evlendirme, kuma, töre cinayetleri almış başını gitmiş ama sen vekil adayları icin en yüksek kontenjanı kadınlara bıraktığın icin kendini kadın / erkek eşitliğine en çok önem veren topluluk olarak görürsün.

 

Oturup kalkıp devlet terörü dersin, planlı şekilde öldürüldüklerini beyan ettiğin insanlar üzerinden siyaset yaparsın ama zamanında apo nun kurşuna dizdiği "gerillalar" icin hiçbir eleştiride bulunamazsın. Devletin faili meçhul cinayetleri ile ilgilendikleri kadar PKK nin dağ kadrosundaki faili meçhul infazlar ile ilgilenmiş olsalar PKK nin müzik enstrümanı kadar ise yaramayacağını bildikleri icin bu konuya daima mesafelidirler.

 

İşin kötü tarafı ise "devlet terörü " dedikleri terimi dünyada sadece bizim icin kullanıyorlar. Alman Nazi hükümeti 7 milyon yahudiyi katletti. Nürnberg mahkemelerinde gerçek sorumlular yargılandı ve hicbir yahudinin Alman devletine bir saldırı eleştiri yada "devlet terörü" tabirini kullandığını görmedim duymadım...

 

Köşe Yazarı : YÜCELLL

Twitter Link  : twitter.com/biiiinsann


ETİKETLER : YÜCELLL @biiiinsan Mağdur Edebiyatı @OduncuTimi Atatürk Cumhuriyet Türkiye CHP MHP Laiklik Eğitim Gündem meclis en çok okunan köşe yazarları ünlü yazarlar köşe yazısı nedir Sözcü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÖŞE YAZARI haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Yeşeren Kalem
Anket
En Güzel Yeşeren Kalem Tohumu Hangisi?
Akşam Sefası Tohumu
Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fesleğen Tohumu
Roka Tohumu
Sarmaşık Tohumu
Yeşeren Kalem
© Copyright 2018 OduncuTimi®. Tüm hakları saklıdır. Bu site Oduncu Timi haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. sohbet sitesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA