KARANLIĞA DOĞRU GİDEN TÜRKİYE!

KARANLIĞA DOĞRU GİDEN TÜRKİYE!

Bu Yazıyı Paylaşmak İçin Aşağıdaki LİNKLERE Tıklayın
Bu haber 2016-11-05 17:43:45 eklenmiş ve 3479 kez görüntülenmiştir.

Çevrenize bakın, geçtiğiniz yolda kapalı dükkanların, camlarında kiralık, satılık ilânların arttığını göreceksiniz.

10 Yıl önce, içindeki kiracının, aylar öncesinden iş yerini boşaltacağını el altından duyurup, hava parası istediği iş yerleri, şimdi aylarca, yıllarca boş duruyor. 


Farkında mısınız ?

Gittiğiniz kasap, manav, lokanta, berber ile konuşun. Bir kaç yıl öncesi ile bugünü kıyaslasın size! Çekinmeyin ve sorun, bir dokunup bin ah işittiğinizi göreceksiniz.

Kirasını 3 - 5 ay geriden ödeyebildiğini, elektrik, su, doğal gaz faturalarını ancak kesim ihbarnamesi geldiğinde veya kesildikten sonra ödeyebildiğini duyacaksınız.

En son ne zaman eğlenceye gittiğini, tatil yaptığını sorun esnafa, bakalım ne cevap alacaksınız?

Milli gelirin 9-10 bin dolar seviyesinde olduğunu söyleyenlere sorun, son 10 Yılda dolar milyarderlerinin sayısı kaç oldu? Kapanan işyeri, ödenmeyen kredi ve kredi kartları, icra dairelerindeki dosya sayılarına baksınlar. Zor değil bir kaç tuş tıklayınca hepsi resmi rakamlarla karşımıza çıkıyor.


Çok karanlık bir yola girildi, hem siyasi hem ekonomik olarak !

2016 Yılı Eylül sonu rakamlarına göre, sadece Almanya'ya iltica etmek isteyen Türk Vatandaşı, 3.973 kişi olmuş. Bunun 2015'in toplam rakamının 2 katından fazla olduğunu yazıyor Alman Bild Gazetesi !

İmkanı olan bir çok insan Türkiye'den uzaklaşmanın plânlarını yapıyor.

Ülke dört bir tarafta savaş içine çekilmeye çalışılıyor, içerde terör belâsı başedilmez boyutta, hukuk rafa kalkmış, hukuksuzluk almış başını gitmiş... OHAL ile parlâmenter sistem yok edilmiş, demokrasinin omurgası "güçler ayrılığı" "güçler birliği" ne dönüp, tek bir kişinin hakimiyetine geçmiş... Medya özgürlüğü yok olmuş, yerine korku imparatorluğu yerleşmiş. Tek gerçek ve doğru haber alma kaynağımız olan "sosyal medya" keyfi internet kısıtlamaları ile ulaşılması zor hale getirilmiş. Dünya'nın bir çok gelişmiş ülkesinden tepki üstüne tepki gelirken, turizm gelirleri, turist sayıları dibe vurmuşken, "Eyyy" diye başlayan cümleler ile "diplomatik" cevap verenler tarafından yönetiliyoruz !..

Ülkemiz karanlık bir yolda ilerliyor, bundan sonra yaşanabilecekleri yazmaya elim gitmiyor, düşüncelerimden atmaya çalışıyorum !..


Köşe Yazarı : Levent Özeren

Twitter Link : www.twitter.com/lvntozrn


ETİKETLER : Türkiye Ekonomi para siyaset chp mhp akp Levent Özeren Karanlığa Doğru iflas etmek Cumhuriyet Atatürk OduncuTimi dolar zam geçim sıkıntısı asgari ücret ANA MUHALEFET SPOR !.. en çok okunan köşe yazarları ün
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Yeşeren Kalem
Anket
En Güzel Yeşeren Kalem Tohumu Hangisi?
Akşam Sefası Tohumu
Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fesleğen Tohumu
Roka Tohumu
Sarmaşık Tohumu
Yeşeren Kalem
© Copyright 2019 Sevgi Kalemi ®. Tüm hakları saklıdır. Bu site Makale haber yazılımı alt yapısı ile Firmatasarım tarafından yapılmıştır. Mersin Ahşap Tasarım Atölyesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA