Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın talimatıyla, kanser tedavilerinde özel hastanelerin aldıkları fark ücretini almayacakları müjdesini verdi.
Bu haber 2016-05-31 13:32:01 eklenmiş ve 914 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kanser hastalarının özel hastanelerde fiyatının alınmayacağını söyledi.

'UYGULAMA BU ŞEKİLDEYKEN FARK ALMA OLANAKLARI BULUNUYOR'

Sosyal Güvenlik Müessesesi'muz özel hastanelerle anlaşma yapıyor ve bu anlaşma çerçevesinde yurttaşımız oradan hizmet alıyor fakat karşılığında biraz da fark ödüyor. Belli alanlarda bu farkı ödememesi şeklinde yapılıyor bu sözleşmeler. Sözgelişi yoğun bakım, kalp operasyonu, acil servis gibi birimlerde fark ödemezsiniz. Kanser rehabilitasyonlarında de uygulama bu şekildeyken kanser cerrahisinde hastanelerin fark alma olanağı bulunuyor.

'CUMHURBAŞKANININ TALEBİ ÜZERİNE'

Tayyip Erdoğan bu hususta bize direktif verdi. Bunu Çalışma Bakanımızla da oturup konuşacağız. Kanser cerrahisinde hastanelerin fark almadan bu operasyonları yapması olanağını Tayyip Erdoğan'ın direktifiyle yerine getireceğiz.

'VAKTİNDE YERİNDE VE TAM MÜDAHALE GEREKİYOR'

Kanser hastaları özel hastanelerden hizmet alırken cerrahileriyle alakalı de fark allahın izniyle alınmayacak. İkinci olarak; erken enfarktüs ölüm sayılarını çok azalttık. Ama bu işler vaktinde yerinde ve tam müdahale gerektiriyor. Bu konuda şart olan önlemi büyük ölçüde almıştık, şimdi bunları bitirip iyice yaygınlaştıracağız.

Anne ölümleri, en ağlatısal ölümlerdir. Bunları önlenebilir sebepler açısından asgariye indirecek, hemen hemen tamamiyle ortadan kaldıracak önlemler almaya devam edeceğiz allahın izniyle.


ETİKETLER : Sosyal Güvenlik Kurumu Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Acil Servis Hastane Sağlık Kanser Kanser Hastalarından fiyat farkı alınmayacak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Yeşeren Kalem
Anket
En Güzel Yeşeren Kalem Tohumu Hangisi?
Akşam Sefası Tohumu
Kahkaha Çiçeği Tohumu
Fesleğen Tohumu
Roka Tohumu
Sarmaşık Tohumu
Yeşeren Kalem
© Copyright 2018 OduncuTimi®. Tüm hakları saklıdır. Bu site Oduncu Timi haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. sohbet sitesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA